Twój koszyk jest pusty
A A A

Kurczak Changezi Curry i jego mongolskich korzeni z władcą Czyngis-Chanem

Sztuka kulinarna Wielkich Mugołów przez wieki fascynowała miłośników jedzenia. W Indiach epoka panowania Mughal rozpoczęła się wraz z rządami Babura w XIV w. Słowo "Mughal" oznacza "Mongoł" w języku perskim, a Babur przyjął termin "Mughal", by odnieść się do jego mongolskiego dziedzictwa. 

Kurczak w stylu Changezi jest popularnym daniem w północnej części Indii ma powiązania z mongolskim władcą i najeźdźcą Czyngis-chanem. Chyngis-chan, który był potężnym mongolskim wojownikiem z XIII wieku.
Kurczak Changezi jest przygotowywany z pieczonego kurczaka w sosie pomidorowym z przyprawami.

 

Czyngis-chan (Changez Khan) nigdy nie dotarł do Delhi, ale podszedł dość blisko, dotarł aż do Indusu. Mongołowie wciąż grozili inwazją na Delhi, ale mądra administracja i polityka sułtanatu Delhi powstrzymywała ich od rujnowania Delhi. Wojska mąngolskie stacjonowały na przedmieściach poza murami miejskimi, które znane były jako "Mughalpura" (dzisiaj w pobliżu Pahargandż). Mughalpura może nie przetrwało, ale jej dziedzictwo kulinarne pozostały. 

Subtelny sos z dużą ilością indyjskich przypraw stał się wizytówką ulic Starego Delhi, jest to też najpopularniejsza potrawa jedzona podczas święta Ramdanu. Kurczak Changezi jest est popularnym daniem w całym Pakistanie i Afganistanie.

/

MasterChef India 2016 – kucharz Sadaf Hussain mówi: "Najlepszym miejscem, które kiedykolwiek odwiedziłem, aby delektować się kurczakiem Chengezi znajduje się Al-Jawahar w Old Delhi (Stare Delhi) lub Changezi Chicken w Daryaganj.

Kurczak Changezi uwodzi nasze kubki smakowe przede wszystkim bogatym sosem z mleka i śmietany z imbirowo – czosnkową pastą, smakiem pomidorówi przyprawami. Kurczak jest najpierw pieczony, a następnie gotowany w sosie aby nadać mu doskonały smak.

Składniki:  • Przygotowanie:

 

Kurczak Changezi Curry 0 out of 5 based on 0 ratings.

Promocje

Curry do kurczaka

Butter Chicken Masala - Oryginalna Mieszaka Przypraw z Indii do Kurczaka.

-30%

Tikka - Szaszłyki z kurczaka

Oryginalna Przyprawa Indyjska do Szaszłyków z kurczaka.

chicken_tandoori
chicken_tandoori
fish_curry
fish_curry
kabab-przyprawa
kabab-przyprawa
haleem-przyprawa
haleem-przyprawa
kmin-indyjski
kmin-indyjski
kurczak-w-sosie-curry
kurczak-w-sosie-curry