Twój koszyk jest pusty
A A A

Kurkuma - Właściwości lecznicze kurkumy

Przyprawa Kurkuma - to sproszkowane kłącze ostryżu. Ma bardzo intensywny żółty kolor, z tego też względu bywa nazywana indyjskim szafranem. Stosowana głównie jako barwnik do potraw, jej smak jest bardzo subtelny i mało wyczuwalny. Chociaż Hindusi absolutnie nie zgadzają się z tą opinią i uważają, że to właśnie Kurkuma dodaje smakowego charakteru potrawą.

Warto stosować kurkumę ze względu na jej właściwości lecznicze, wykryto bowiem, że ma właściwości antyrakowe. W starożytnej medycynie indyjskiej Ajurweda stosuje się kurkumę na stłuczenia i przy chorobach reumatycznych.

Kurkuma Ajurweda Maseczka z kurkumy

 

Kurkuma ma zastosowanie również przy masażach ajurwedyjskich. Kurkumą naciera się całe ciało i na sucho masuje się szczególnie te miejsca ciała, które są dotknięte cellulitisem. Zaleca się spożywać kurkumę często, ponieważ reguluje pracę jelit i wspomaga trawienie.

Kurkuma ma zastosowanie w wielu przepisach kuchni indyjskiej. Kurkumę używa się do dań curry z kurczaka, dań wegetariańskich, curry z ryby i do dań curry z ryżem.

Kurkuma Kurkuma

Kurkuma jest w sprzedaży w naszym sklepie

Kurkuma

Kurkuma mielona

100g dodaje smaku i zdrowia

2,6 PLN

Szczegóły

 

Kurkuma w kuchni indyjskiej i dla zdrowia 0 out of 5 based on 0 ratings.