Twój koszyk jest pusty
A A A

Sambar jest jednym z najbardziej popularnych południowo indyjskich dań. Danie przygotowywane jest na bazie soczewicy i tamaryndowca z dodatkiem warzyw.

Przygotowanie
Gotuj ciecierzyce w dwóch szklankach wody, kiedy będzie w połowie ugotowana dodać kawałki podudzia i ziemniaki, oberżynę, okrę, cebulę, kawałki pomidora, sól. Gotować, aż dal będzie bardzo miękki. Rozpuścić w małej ilości wody mieszankę przypraw Sambar i dodać ją do gotowanych warzyw. Dodać pastę z tamandrydowca, dobrze wymieszać i gotować. Na innej patelni rozgrzać olej i dodać gorczycę, potem dodać posiekany czosnek, nasiona, suszone kawałki czerwone chili,

Sambar jest jednym z najbardziej popularnych południowo indyjskich dań. Danie przygotowywane jest na bazie soczewicy i tamaryndowca z dodatkiem warzyw.Składniki:
Soczewica - 100g
Curry Dal Makhani - 3 łyżki
Podudzie z kurczaka - 2 szt
Okra - 3 (pokrojone na małe kawałki)
Oberżyna - 1
Średnia cebula - 1 (pokrojona na 6 części)
1 szt średniej wielkości ziemniak (obrany i pokrojony na drobne kawałki)
Liście kolendry - 1 łyżka stołowa (posiekane)
1 łyżeczka Czosnku mielonego
1 łyżeczka kaszmirskiego chilli
Sól - 1/2 łyżki
Pomidory - 2 (średnie pokrojone na kawałki)
2 łyżeczki pasty z tamandrydowca
liście kozieradki - 1/4 łyżki
Olej roślinny lub Ghee - 2 łyżki
Asafoetidia (opcjonalnie) - 1 łyżka

Przygotowanie
Gotuj ciecierzyce w dwóch szklankach wody, kiedy będzie w połowie ugotowana dodać kawałki podudzia i ziemniaki, oberżynę, okrę, cebulę, kawałki pomidora, sól. Gotować, aż dal będzie bardzo miękki. Rozpuścić w małej ilości wody mieszankę przypraw Sambar i dodać ją do gotowanych warzyw. Dodać pastę z tamandrydowca, dobrze wymieszać i gotować. Na innej patelni rozgrzać olej i dodać gorczycę, potem dodać posiekany czosnek, nasiona, suszone kawałki czerwone chili, kozieradkę, liście curry według własnego smaku. Smażyć przez dwie minuty, a następnie dodać do mieszanki warzyw dal i gotować przez 1 minutę. Na koniec dodać posypać posiekanymi liśćmi kolendry.

Sambar 0 out of 5 based on 0 ratings.