Twój koszyk jest pusty
A A A

Tawa to płaska patelnia, a raczej tylko blacha, którą stawia się na ogniu, smaruje się oliwą i jak jest już rozgrzana układa się warzywa obtoczone Przyprawą Curry Sabji. Przepis doskonale nadaje się na danie na grilla.

 

Tawa Bhajji jest obowiązkową przystawką na każdym ślubie w Północnych Indiach. Zawsze chociaż jeden bufet jest przeznaczony na warzywa smażone na Tawa w pikantnej panierce na bazie mieszanki przypraw Bharwan Subzi. Warzywa należy umyć, wysuszyć i pokroić. Obtaczaj w oleju i Przyprawie Curry Sabji i smażyć aż będą pół miękkie (pod wpływem ciepła zmiękną bardziej po zdjęciu z tawy)

Tawa Bhajji jest obowiązkową przystawką na każdym ślubie w Północnych Indiach. Zawsze chociaż jeden bufet jest przeznaczony na warzywa smażone na Tawa w pikantnej panierce na bazie mieszanki przypraw Bharwan Subzi. Tawa to płaska patelnia, a raczej tylko blacha, którą stawia się na ogniu, smaruje się oliwą i jak jest już rozgrzana układa się warzywa obtoczone Przyprawą Curry Sabji. Przepis doskonale nadaje się na danie na grilla.

 Składniki:
Mieszanka warzyw
4 małe oberżyny, pokrojone w talarki
2 średniej wielkości cukinie pokrojone wzdłuż
4 - 5 szt okry, przekrojone na pół
2 - 3 ziemniaki, obrane i pokrojone w kliny
2 pomidory, nadkrój od góry i wyjmij miąższ
Biały ser indyjski pokrojony w kosteczki (Paneer)
Sól
Mieszanka Przypraw Curry Sabji
Olej roślinny
Tawa/ Patelnia do smażenia

Sposób przyrządzenia
Warzywa należy umyć, wysuszyć i pokroić. Obtaczaj w oleju i Przyprawie Curry Sabji i smażyć aż będą pół miękkie (pod wpływem ciepła zmiękną bardziej po zdjęciu z tawy)

Tawa Bhajji przepis kuchnia indyjska 0 out of 5 based on 0 ratings.